TRON Ağının Geleceği

Tron cryptocurrency image free image download

TRON ağı, Eylül 2017’de Singapur merkezli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından kuruldu ve TRON Vakfı olarak adlandırıldı. Vakıf, kurucusu Justin Sun tarafından yönetilmektedir ve TRON, olağanüstü ve güvenilir uzmanlardan ve teknoloji profesyonellerinden oluşan kendini adamış ve üretken olarak mükemmel bir şirket içi geliştirme ekibine sahiptir. Bu makale TRON Vakfı’nın nasıl başladığını, operasyonlarını, mevcut durumunu ve ayrıca TRON ağının geleceğini açıklamaktadır. Geliştirme sırasında olduğu gibi, TRON ekibinin gelecek için planlarını özel olarak sıraladığı çok şeyi başarmaya yönelik kendine özgü ve ateşli bir arzusu vardı.

Tron’un 2017’deki ilk madeni para teklifinden ve 2018’de BitTorrent platformuna entegrasyonundan sonra Exodus olarak adlandırılan ilk aşamasını duyurdu. Exodus programının, eşler arası (P2P) dağıtım ve dijital içeriğin tutulması veya depolanması için uygun olan erişilebilir bir platform olduğu bilinmektedir. O zamanlar olduğu gibi, blockchain teknolojisi henüz Exodus programına dahil edilmemişti, ancak programda farklı bir web tabanlı dosya sistemi protokolü kullanıldı. Bu web tabanlı dosya sistemi protokolü, dağıtılmış bir dosya sistemine izin vermek için tasarlanmıştır. TRON ağının bu aşaması Aralık 2018’in sonuna kadar sürdü.


Exodus’u takip eden bir sonraki aşama olan Odyssey, Ocak 2019’da başladı. Artık operasyonlarını kolaylaştırmak için blockchain teknolojisi bu aşamaya entegre edildi. Bu, TRON’da içerik oluşturma ve barındırma sürecini artırmak için parasal tazminatların getirilmesine çevrildi. Odyssey aşaması için formüle edilen plan, kazanılan teşviklerin, erişilen içeriğin görünümlerini ve tıklamalarını takip etmek için tipik bir yöntem kullanmaktan ziyade, kullanıcı etkileşimi ve içerikle olan etkileşim derecesine dayalı olacağıydı. Odyssey şeması altındaki TRON ağının teşviki, dijital ve eğlence içeriklerinin küçük fragmanlarına ücretsiz olarak veya küçük bir miktar ile erişim elde etmeniz ve ardından bu belirli içerikle ilgileniyorsanız tam sürüm için ödeme yapabileceğinizdir.

Tracking Tron stock price on tablet free image download

TRON ağının önerilen sonraki iki aşaması Büyük Yolculuk (the Great Voyage) ve Apollo olarak adlandırılıyor. Sırasıyla 2020’nin ortasında ve 2021’in ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu iki aşamanın konsepti, içerik yaratıcılarına markalarını büyütme, bireysel ilk madeni para tekliflerini işleme erişimi elde etme ve hatta özel tokenler çıkarmaya devam etme yeteneği sağlamaktır. Bu aşamaların Ethereum’un popüler blockchain tabanlı uygulama platformlarına benzetileceği tahmin ediliyor.


TRON’un geleceği de dikkate alınmalı ve açıkça planlanmalıdır. Geliştirme ekibi ayrıca gelecekte başka iki aşama, Star Trek ve Eternity aşamaları öngörüyor. Sırasıyla 2023 ortalarında ve 2025 ortalarında başlatılacak olan bu iki aşama, kullanıcıların kendi özel merkezi olmayan oyun sistemlerini ve ayrıca analitik pazar platformlarını oluşturmalarına izin vermek için tasarlanacak.

Sonuç

TRON’un, ulaşılabilir bir zaman dilimi içerisinde çok ayrıntılı uzun vadeli bir vizyona sahip olması oldukça çarpıcıdır ve dijital içeriğe olan artan talep ve Çin merkezli yatırımcıların güçlü desteği ile TRON’un Blockchain teknolojisi alanında olağanüstü bir başarı olacağı kuvvetle muhtemeldir.