Ripple Grafik Fiyatı

XRP’nin, para birimi değişimi olarak adlandırılan Gerçek Zamanlı Uzlaştırma Sistemi ve bağımsız sunucular tarafından onaylanan bir havale ağı olduğu söylenir. Para birimi genel olarak XRP olarak bilinmektedir. Bu para birimi sıklıkla bankalardan kaynaklanan ödeme kısıtlamaları ve bekleme süreleri olmadan diğer para birimleriyle takas edilebilir. XRP miktarı 100 milyar ile sınırlıdır ve madencilikle çıkarılamaz. Bu yüzden blok zinciri ile üretilmemektedir ancak resmi bir defteri bulunmaktadır. 

XRP her işlem için zaruri bir gereklilik olmamakla birlikte, bankalar tarafından onaylanmıştır. 

Ripple Ne Kadar?

Şu anda ripple grafik fiyatı 0,449 dolar ya da 0,00007797 BTC olarak ifade edilebilir.  Ripple grafik fiyatı göz önüne alındığında, eğer biraz korku ve belirsizlikle başa çıkabilecek biriyseniz, XRP’yi en düşük fiyattan alıp biriktirmek için mükemmel bir zaman olduğu söylenebilir. WalletInvestor, Ripple grafik fiyatının 2020 bitmeden 0,46 dolara çıkacağını, bir sonraki yıl (2021) 0,58 doları göreceğini ve 2025 yılında da 2 dolara yükselebileceğini düşünüyor. Bu XRP’yi satın alıp beklemeye aday bir yatırım haline getirmekte.    

Ripple Fiyatı Tahminleri

Momentum eksikliği XRP büyümesinin çok dar bir aralıkta gerçekleşmesine yol açıyor. Psikolojik sınır olan 0,1600 dolar gerekli desteği sağlamakta. Ripple XRP kısa bir süre önceye kadar belirli bir aralıkta seyretmekteydi. 0,1700 doların üzerinde ibra edilen en büyük üçüncü para olarak biliniyor. Bu etkili bir sinyal olarak görülmekte ancak daha da yükselme ihtimali şimdiye dek sınırlı bir olasılıkmış gibi gözükmekte. XRP gün içinde önce 0,1757 dolara yükseldikten sonra 0,1727 seviyesine geri çekildi.   Piyasa değeri 7,6 milyar dolarken ortalama işlem hacmi 2 milyar dolar seviyesinde seyretmekte.  

File:XRP USD May 2014.png - Wikimedia Commons

Ripple’a yatırım yapmakta çok kararsızsanız, düşünmeniz gereken şeylerden biri Ripple’ın bu yıl için vadettiği umut veya başarı şansı olmalı. Piyasaları kullanıyor ya da en azından takip ediyorsanız, bazı kripto para birimlerinin fiyatını tahmin etmenin çok da kesin bir bilim olmadığını biliyor olmalısınız. 

Dış ve iç baskılar piyasaları büyük bir çoğunluğunu önemli ölçüde etkilemekte ve bu da beklenmedik bir heyelan veya patlama yaşanmasına yol açabiliyor. Bu makale Ripple’ı bekleyen olası ihtimalleri ve bu yıl ile gelecek yıllar için yapılan tahminleri test etmiş olacak.

XRP’nin Performansına Hızlı Bir Bakış

Tüm önemli kripto para birimleri içinde XRP’nin fiyatının zirve yapması 2018 kadar erken bir tarihte gerçekleşti. O sırada tek bir XRP’nin fiyatı 3,65 dolardı.  Öte yandan 2018 yılının kripto para birimleri dünyası için ne kadar çılgın geçtiğini hatırlıyor olabilirsiniz. Ripple’ın fiyatındaki düşük olağandışı bir katliamdı. 

Ripple 2020’nin başında 2018’deki parlak günlerine kıyasla %90’ının üzerinde değer kaybetmiş ve geçen yılın en kötü performans sergileyen kripto para birimleri arasında yer almış durumda. Ancak dedikleri gibi: Her çıkışın bir inişi, her inişin de bir çıkışı vardır.