Hayırsever faaliyetler Dogecoin’in büyümesine nasıl yardımcı oldu?

Hayırsever faaliyetler, iş doğasının herhangi bir noktasında farkındalık ve iyi niyet yaratmak için güçlü bir araçtır. Birkaç proje bu stratejiyi kullandı ve benimseme oranını artırmak adına faydalı oldu. Örneğin Digibyte, sürekli Venezuela’daki halka yardım gönderdi, böylece büyük bir ekonomik ambargo altında olan bu ülkede genel kullanımını artırdı. Dogecoin kuruluşundan itibaren hayırseverlik stratejisini bu temel üzerinde kurdu. Doge vakfı aracılığıyla dogecoin topluluğu, dünya çapında bir dizi insanın hayatını değiştirdi ve aynı zamanda insanlar arasında Dogecoin kullanımını teşvik etti.

Dahası, Dogecoin’in piyasa performanslarına bakılırsa, Dogecoin’in topluma yardım etme stratejisinin onu daha popüler bir figür haline getirdi ve bir kripto para birimi olarak doge’nin değeri arttı. Bu durum aynı zamanda piyasadaki dogecoin’in performansını da açıklamaktadır. Büyük miktarda dolaşımdaki madeni para enflasyona sebep olur, dogecoin madeni paraya göre daha güvenilirdir. Dogecoin’in talebi, piyasa arzına göre artmaktadır. Talep esas olarak insan dostu ve cömert bir topluluk tarafından yönlendirilir. Bu nedenle dogecoin hayırsever yardımlarda bulunarak, etkilenen toplumu günlük işlemlerinde dogecoin kullanımını benimsetti.

Dahası, bu stratejiye bağlı kalarak, dogecoin’in geleceğe doğru yönde ilerlediği sonucuna varılabilir, çünkü dogecoin topluluğu topluma yardım etme temposunu artırmaktadır. Tabii ki Doge tek amacı hayırseverlik değildir, katlanarak büyümeyi de hedefler. Dogecoin ile düşük işlem ücretlerine sahiptir ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu hayırsever eylemler, zaten güçlü bir yapıya sahip olan bir kripto paranın büyüme hızı için bir katalizördür. Var oldukça daha fazla insanın takdirini kazanmaya devam etmektedir, değeri artar ve uzun vadede fiyatı yükselir.

Örneğin Dogecoin, Los Angeles’ta evsizlere sıralı 120 çift hisse senedi verilme yardımına destek oldu. Bu yardım etkinliği sayesinde Dogecoin, Los Angeles’ta hiç ilgilenmeyen insanlardan bile takdir kazandı. Topluma bu tür olumlu katkılar sağlamak, ileride Dogecoin’in değeri atmasına sebebiyet verecektir. 

Başka bir örnek, Doge topluluğu Twitter’da tek bir mesajla hayır kurumuna yaklaşık 11.000 ABD doları eşdeğeri 14 milyon Dogecoin bağışlamasıydı. Otomatik bir Twitter botuna gönderilen bu tweet, şimdiye kadar bağışlanan veya doğrudan bir tweet aracılığıyla gönderilen yüksek para miktarı oldu. Sosyal medya kullanıcıları arasında Dogecoin’in popülaritesi artmasına neden oldu. Bu hayır kurumu, Kenya’daki insanlara temiz içme suyu elde etmelerine yardımcı olmak için kurulan Doge4water içindi. Dogecoin’ler, yeni kuyular inşa etmek için gerçek paraya dönüştürüldü.

Doge cömertliğinin ve hayırseverliğinin karşılığını her zaman almıştır. Toplum içinde daha da popüler bir figür haline gelmesine yardımcı oldu. Dogecoin’in popülaritesi, kripto para birimleri arasında istikrarını yakalamasına neden oldu.